Több mint hetvenen voltak a Kulcsi Faluházban
Április 04-én, 17 órakor a Kulcsi Faluházban megrendezett lakossági fórumon kaphattak választ, Kulcs település szennyvízcsatorna hálózatának kiépítéséről, illetve a hálózatra történő rákötéssel kapcsolatos kérdéseikre a nagy számban, több mint hetvenen megjelent lakosok, valamint a településen ingatlannal, nyaralóval rendelkező tulajdonosok.
Jobb Gyula polgármester köszöntötte a megjelenteket, majd bemutatta a beruházást kivitelező, fenntartó, valamint üzemeltető cégek képviselőit.
Először Bíró Kornél projektmenedzser prezentálta az „Észak-és Közép-Dunántúli szennyvíz-elvezetési és –kezelési fejlesztés 2. (ÉKDU 2)” című, csatornaépítési projektet, képekkel illusztrálva, lépésről-lépésre. Beszámolt a beruházás volumenéről, az utak helyreállításáról, és a várható befejezés időpontjáról is, valamint megköszönte a lakosság együttműködését és türelmét a munkálatokkal járó kellemetlenségek miatt.
– Kulcs településen jelenleg megépítettük a tervezett szennyvíz-csatornahálózat mintegy 80%-át. A házi bekötések jelentős része elkészült. Áprilistól megkezdődik a központi szennyvízátemelők építése, májusban, pedig elkezdődik a szennyvízcsatorna építése során megbontott szilárd burkolatok végleges helyreállítása – tájékoztatta a lakosságot Bíró Kornél projektmenedzser.
Terveink szerint, ez év végén befejezzük a kivitelezési munkákat a gerinchálózaton, a regionális nyomóvezetéken, továbbá elkészül a dunaújvárosi befogadói oldal is. Ezt követően megtörténhet a projektelem, Kulcs település szennyvízcsatornázásának műszaki átadása, mely után, az üzemeltetővel egyeztetett módon, megkezdődhet a rácsatlakozás az elkészült szennyvízhálózatra- mondta el prezentációjában a projektmenedzser.
Bíró Kornél ismét felhívta a figyelmet arra, hogy a bekötés kiépítése után, a belső hálózattal a bekötésre nem lehet rácsatlakozni. Az üzemeltető a rácsatlakozás módjáról és idejéről külön értesítést fog küldeni minden érintettnek.
Ezt követően, a jelenlévő szakértők, Bíró Kornél projektmenedzser, Nagy Sándor TM-Hidro-Szer Kft., Nagy Attila Grundfos South East Európa Kft., valamint Varga László a DRV.Zrt képviselője személyesen válaszoltak a lakosságot leginkább érdeklő, feltett kérdésekre.
– A résztvevők közül a legtöbben arról érdeklődtek kinek és hogyan kell megoldani a rákötéseket.
Az ezzel kapcsolatos, mindennemű információról levélben, időben tájékoztatást fognak kapni az érintettek, és természetesen a Polgármesteri Hivatal segítségére is számíthatnak.
– Több kérdés felmerült, a Deák Ferenc utcában történt korábbi partfalcsuszamlás miatti, 385 méteres utcaszakasz ingatlan tulajdonosainak részéről is, akik a vízbekötés visszaállításáról, és a K.CS.K-nak minősített terület jelenlegi állapotának, és felülvizsgálatának lehetőségéről, az esetleges visszaminősítésről és a csatornahálózatra való rákötés esélyeiről kérdezték a polgármestert, illetve a jelenlévő szakértőket. Azonban sem Jobb Gyula polgármester, sem a szakemberek nem tudtak az érdekeltek megelégedettségére pozitív válaszokkal szolgálni, mert a csatornahálózatra való rákötés legalapvetőbb feltétele a működő ivóvíz szolgáltatás, melynek visszaállítására nem adnak engedélyt az illetékes hivatalok. Ezért az említett területre tervezett csatorna szakaszt más településrészen fogják kiépíteni.
Mess Károly a Tavasz utcából
Nagyon örülök, hogy végül úgy alakult, hogy hozzánk is elér a csatorna. Eredetileg előttünk két házzal megállt volna a csatorna építés, ezért mi már azt fontolgattuk, hogy elköltözünk, mert állandó lakosként gyermekkel a XXI. században nélkülözhetetlennek éreztem a szennyvízvezetéket. Ott voltam a lakossági fórumon, ahol sajnos a Deák utcai ingatlan tulajdonosok nem értették meg, hogy náluk miért nem lehet kiépíteni a csatornát. Szobafestő vállalkozóként egy Deák utcai munka felmérése kapcsán a saját szememmel győződtem meg arról, hogy jó döntést hoztak a vezetők mikor az oda tervezett csatornát más település részekre osztották szét. Ugyanis az utak alatt végig pince hálózat húzódik, nem is beszélve arról, hogy ha nincs víz mit vezetnének a csatornába.
Iványi Zoltán és családja a Tavasz utcából
Az ingatlan, ahol lakunk nagyszülői örökség, ’76 óta a családom birtokában van és 2002. év óta teljesen hivatalosan is belterület már. Nagyon örülünk a csatornának, mert három gyermekkel havi átlag 12 m3 vizet fogyasztunk. Számomra és a családomnak ez a fejlődést jelenti és a mindennapi életünket is könnyebbé, komfortosabbá teszi. Sőt, az utcában a csatornahálózat bővítése öt gyermeket érint.